Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu

30.09.2011 – Rozpoczęcie konkursu Korrida Ortograficzna

Pani Monika Ganczar ogłasza konkurs ortograficzny pod hasłem „Korrida Ortograficzna”. Konkurs skierowany jest do uczniów klasy VI. Uczestnicy raz w miesiącu będą pisać punktowane dyktanda. Zwyzięzcą konkursu zostanie uczeń który zdobędzie największą ilość punktów. Życzymy powodzenia.

30.09.2011 – Organizacja konkursu na najładniejszy zeszyt do j. polskiego kl. IV-VI

Pani Monika Ganczar ogłasza konkurs na najładniejszy zeszyt do języka polskiego w klasach IV-VI.Komisja oceni zeszyty po raz pierwszy z końcem pierwszego półrocza, a zwycięzcę wyłoni pod koniec roku szkolnego. Zachęcamy do estetycznego prowadzenia zeszytu – zeszyt wizytówką ucznia.

30.09.2011 – Dzień chłopca

30 września obchodziliśmy w szkole „Dzień chłopca”. Dziewczynki pod opieką Pani Małgorzaty Migoń przygotowały kartki z życzeniami oraz lizaki dla wszystkich chłopców. Naszym mężczyznom życzymy Wszystkiego Najlepszego.

27.09.2011 – Ogólnopolski konkurs „List do Taty”

27 września 2011 roku w Teatrze Lubuskim odbyła się gala podsumowująca konkurs organizowany przez biuro senatora Stanisława Iwana. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z naszej szkoły: Natalia Drąg, Mateusz Borowiec i Karol Warchoł. Naszym koleżankom i kolegom gratulujemy odwagi w podjęciu tak trudnego zadania w którym trzeba było wyrazić swoje emocje i uczucia oraz oczekiwania do taty.

23.09.2011 – Sprzątanie świata

Jak co roku wzieliśmy udział w Ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”, której celem jest oczyszczenie terenów ze śmieci i odpadów przy społecznym zaangażowaniu ludności. Zaangażowaliśmy więc naszych uczniów w „oczyszczenie” naszej dzielnicy. Uczniowie chętnie przystapili do akcji, zbierając w okolicznym lesie ciekawe okazy śmieci np.: opony, starą lodówkę, szkło i inne odpady. Nie zabrakło niespodzianek. Pan Tomasz Prus ze swoją klasą natknęli się na padalca. Zbiórkę śmieci zakończyliśmy tradycyjnie wspólnym pieczeniem kiełbasek. Mniam, Mniam 🙂

23.09.2011 – I Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

23 września został ogłoszony I Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu była lokalnym organizaotorem imprezy. Obchody rozpoczął apel na którym pani dyrektor przybliżyła ideę dnia i zachęciła uczniów do udziału w konkursie. Chętni uczniowie podchodzili do stanowiska eksperckiego i losowali zadanie, po odpowiedzeniu prawidłowo na 5 zadań z tabliczki mnożenia otrzymywali tytuł MT EXPERTA i potwierdzająca to legitymację. Dzięki zdobytemu tytułowi mogli wziąść udział w internetowym konkursie matematyczno-logicznym na stronie głównego organizatora.

Rozmiar: 299486 bajtów

16.09.2011 – Jarmark Michała

Tegoroczny Jarmark Św.Michała odbył się w dniach 16-18 września. W piątkowe popołudnie wyruszyliśmy z placu Maczka w korowodzie z żagańskimi maszkaronami własnoręcznie przez nas wykonanymi. Po korowodzie obejrzeliśmy występy naszych kolegów z pierwszej klasy, którzy w konkursie „Mam talent” zaprezentowali inscenizację pt.”Ballada o uprzejmym rycerzu”. Jury bardzo urzekł występ naszych kolegów i postanowili nagrodzić ich wyróżnieniem. Najbardziej podobał im się smok, grany przez Eryka Zakrzewskiego. Warto dodać, że nasi koledzy grali w pomniejszonym składzie, a Kacper Supłat powiedział kwestie za swoich kolegów. Wszyscy bardzo dobrze czuli się na scenie. Gratulujemy.

10.09.2011 – Festyn rodzinny „ V Mistrzostwa Żagania w Grillowaniu”

10 września jak co roku w naszej szkole odbyły się V Mistrzostwa Żagania w Grillowaniu. Festyn ten był okazją do zintegrowania społeczności dzielnicy Kolonia Laski oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Żagania. W tym dniu dzieciaki mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji: basen z piłkami, trampolina, dmuchany zamek, szczudlarze, bańki mydlane i malowanie twarzy. A dorośli stanęli w szranki w dwóch konkurencjach: grilowaniu i siłowaniu. Najlepszą drużyną w grilowaniu okazała się drużyna Pana Bogusława Galenta. A najsilniejszym Pan Piotr Kałużny – mieszkaniec naszej dzielnicy. W tym dniu szkoła zaoferowała przybyłym bigos, grochówkę i ciasto upieczone przez rodziców, ze sprzedaży których planujemy zakupić sztandar szkoły. Wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu tak wspaniałej imprezy – Serdecznie dziękujemy.

Rozmiar: 4615913 bajtów

Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów
Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów Rozmiar: 4191092 bajtów

01.09.2011 – Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Drodzy uczniowie i rodzice, nauczyciele i pracownicy po zakończonej przerwie wakacyjnej spotykamy się pełni nowej energii do pracy. Przed nami kolejny rok szkolny w którym czekają na nas trudne zadania do wykonania ale także niespodzianki i radość z przebywania razem. Pani Minister MEN ogłosiła ten rok „Rokiem Szkoły z Pasją”. Życzę Wam więc by nasza szkoła dala Wam możliwość rozwoju największej pasji jaką jest życie. Samych sukcesów od tych najmniejszych poczynając… Pani Dyrektor.

Rozmiar: 4615913 bajtów

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s