Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu

Grupa zabawowa

GRUPA ZABAWOWA –  ZAPRASZA!

Drodzy Rodzice, zapraszamy Was i Wasze dzieci do uczestnictwa w GRUPIE ZABAWOWEJ – zajęciach zapewniających wszechstronny rozwój Waszych pociech i wspierających Was w niekiedy trudnym procesie wychowawczym.

 

Podczas zabawowych spotkań poznacie nowe sposoby spędzania czasu z dziećmi, nauczycie się rozwijających zabaw i będziecie mieli okazję obserwować zachowanie swoich dzieci w kontaktach z rówieśnikami. Systematyczne spotkania dadzą Wam możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami i nauczycielami prowadzącymi.

 

W zajęciach GRUPY ZABAWOWEJ uczestniczą dzieci w obecności rodzica, babci, cioci lub innego opiekuna. Jest to dla dziecka korzystna sytuacja, obecność bliskiej osoby zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, zabawa w grupie rówieśników natomiast stymuluje jego rozwój społeczny, uczy komunikowania się.

Odpowiednio zaplanowane zajęcia, w których dzieci uczestniczą wspólnie z mamami czy tatusiami sprzyjają budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicem. Dzieci dzięki temu ładują swoje emocjonalne akumulatory i mają większe poczucie bezpieczeństwa. Łatwiej im wtedy poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

 

Podczas spotkań z grupą dziecko poprzez zabawę w gronie rówieśników uczy się reguł, którymi rządzi się grupa, a także dzielić się z innymi, współpracować, ale i bronić swoich praw- rozwija się społecznie i emocjonalnie. Zdobywa w ten sposób umiejętności, które są niezbędna do dobrego funkcjonowania w szkole, a później w dorosłym życiu. Warto więc, żeby rodzice wyposażyli swoje pociechy w narzędzia do pełnienia różnorodnych ról w dorosłym świecie.

 

Spotkania GRUPY ZABAWOWEJ odbywać się będą raz w miesiącu. Prowadzącymi  zajęcia są Agata Synowiec i Anna Rejdaszko.

 

26 września 2013 r. najmłodsze dzieci z naszej szkoły miały okazję do świetnej zabawy ze swoimi rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami prowadzącymi. Na spotkaniu panowała niepowtarzalna, rodzinna atmosfera.

P1150998 P1160003 P1160006 P1160007 P1160009

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: