Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu

Śniadanie daje moc

Podobnie jak w roku ubiegłym w dniu 7 listopada 2014 klasy I-III wraz z oddziałem przedszkolnym wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc”.

W tym roku w ramach akcji uczniowie wspólnie przygotowywali zdrowe śniadanie w szkolnej stołówce. Bardzo zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W tym celu przygotowana została gazetka ścienna, za sprawą której uczniowie mogli zapoznać się z 12 zasadami zdrowego odżywiania. W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe oraz wiele gatunków pieczywa.

Klasy częstowały się nawzajem i dzieliły swoimi kanapkami i sałatkami. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: