Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Żaganiu

W ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych pierwsi uczestnicy zajęć przyrodniczych „BADACZE PRZYRODY” oraz zajęć matematycznych „TROPICIELE MATEMATYCZNYCH ZAGADEK” ze szkół podstawowych w Żaganiu wzięli udział w wyjeździe dydaktycznym poszerzającym wiedzę uczniów z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.

15 maja uczniowie wybrali się do Nowej Soli, gdzie pierwszym punktem programu była wizyta edukacyjna w Parku Krasnala. Dzieci dowiedziały się o historii Parku i figur krasnali tam stojących, ale również jak wygląda ich proces produkcyjny. Następnie w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli odbyły się warsztaty 3D. Uczniowie poznali zasadę działania maszyny współrzędnościowej 3D (GOM) na przykładzie trójwymiarowego skanu Krasnala (pomiar figury) z firmy Malpol oraz zwiedzili Park Technologiczny. Następnie uczniowie w siedzibie firmy Malpol śledzili kolejne losy powstawania Krasnala, a także odwiedzili pracownię artystyczną, pracownię modeli i poznali proces produkcyjny w praktyce.

Wycieczka realizowana w ramach projektu „Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu w szkołach podstawowych w Żaganiu” w całości była finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: